top of page

INNOTEAM YARIŞMASI SAKARYA ve KOCAELİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ŞUB. 17, 2017

Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi InnoTEAM Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor. Yarışmanın tanıtımı için düzenlenen ilk paneller, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Kocaeli Sanayi Odası ev sahipliklerinde 17 Şubat 2017 tarihinde düzenlendi.

Yarışmadan firmaların azami faydayı sağlayabilmesi için bölge illerinde panel programları oluşturuldu. Bu kapsamda düzenlenen panellerden ilki Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Panelin açılış konuşmasını organizasyona ev sahipliği yapan Sakarya Ticaret Odası Genel Sekreteri Yiğit Ateş yaptı. Yiğit Ateş konuşmasında “Bugünün dünyasında ayakta kalmak ve ilerleyebilmek için inovasyonun tüm firmalar için gerekli olduğunun altını çizip, yarışmanın bölge için hayırlı olması dileğinde bulundu.”
Açılış konuşmasını ve panelin ilk konuşmasını yapan Doğu Marmara Kalkanıma Ajansı Genel Sekreter Vekili Şevket Kırıcı konuşmasında, InnoTEAM yarışma projesinin çıkış noktası ve yarışma süreci hakkında bilgilendirmede bulunarak “Bu yarışma ile bölgedeki KOBİ’lerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesinin, inovatif KOBİ’lerin tespit ve teşvik edilmesinin ve bölgenin inovasyon farkındalığının artırılmasının amaçlandığını” belirtti. Kırıcı, konuşmasına “InnoTEAM yarışmasıyla kurgulanan bu sistemin, ulusal inovasyon yönetimi sisteminin geliştirilmesi için gerekli altyapının sağlanmasında önemli bir örnek teşkil ettiğini ve bundan sonraki aşamanın bu uygulamanın tüm ülkeye yayılması konusunda çalışmak olduğunu” dile getirdi.
InnoTEAM yarışmasında MARKA’nın çözüm ortağı olan Sabancı Üniversitesi ekibini temsilen Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü’nde Kıdemli Uzman olan Cem Emre MEMİŞ ise ikinci panelist olarak inovasyon yönetim danışmanlığının ne olduğu, dünyada bu alandaki başarılı uygulama örnekleri ve bu yarışma kapsamında uygulayacakları anketin içeriği hakkında katılımcılara bilgi verdi. Panelin son konuşmasını, inovasyon yönetimi konusundaki engin tecrübelerini aktarmak üzere paneli onurlandıran ASAŞ Alüminyum İnsan Kaynakları ve Stratejik Planlama Direktörü Birol Büyüksivri gerçekleştirdi. Birol Büyüksivri konuşmasında “yenilikçiliğin (inovasyonun) güçlü bir motivasyon, firmanın ortak değerlerine inanan sağlam bir ekip, müşterilerin ihtiyaçlarını dinleyen bir anlayış ve yeni fikirleri teşvik eden kurumsal yapı ve sistemli çalışma ile mümkün olacağını” vurguladı. Birol Büyüksivri paneldeki konuşmasını ASAŞ Alüminyum’da inovasyon yönetimi için kurguladıkları sistem ve bileşenlerine değinerek noktaladı.

bottom of page